MediSensonic planuje debiut na NewConnect w I połowie 2024 r.

MediSensonic z obszaru med-tech planuje debiut na NewConnect w I połowie 2024 r., podała spółka. Środki na rozwój projektów, takich jak Glucowave – pierwsze na świecie w pełni bezinwazyjne urządzenie dedykowane monitorowaniu glikemii oraz Microwave Pulp Vitality Tester – bezinwazyjne urządzenie do pomiaru żywotności miazgi zęba, pochodzą z emisji akcji serii D, w ramach której spółka pozyskała 3,3 mln zł, po wycenie pre-money ok. 45 mln zł.

„Jestem dumny, że wizja rozwoju i obrany model biznesowy MediSensonic cieszą się zainteresowaniem wiodących przedstawicieli rynku kapitałowego. Przy okazji ostatniej emisji akcji serii D, w ramach której pozyskaliśmy 3,3 mln zł, w naszą firmę zaangażowały się profesjonalne podmioty w postaci funduszy Venture Capital oraz Family Office. Wierzę w to, że odpowiednio wyselekcjonowany akcjonariat pomoże nam zbudować atrakcyjną w oczach inwestorów wartość spółki i osiągnąć stabilną pozycję na światowym rynku MedTech” – powiedział prezes MediSensonic Robert Gromada, cytowany w komunikacie.

Misją MediSensonic jest tworzenie pionierskich metod w oparciu o techniki mikrofalowe i fotooptyczne. Zdaniem ekspertów, to przyszłość diagnostyki medycznej dla epidemii chorób cywilizacyjnych, wskazano również.

„Stawiamy sobie za cel opracowanie rozwiązań umożliwiających osiąganie szybkich, precyzyjnych oraz przede wszystkim bezinwazyjnych diagnoz medycznych i stomatologicznych. W tym celu regularnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami z całego świata, m.in. z USA i krajów azjatyckich, którzy deklarują zainteresowanie naszymi produktami” – dodał prezes.

Mając na celu dalsze skalowanie biznesu, spółka MediSensonic planuje dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Z debiutem celuje w I połowę 2024 roku, podkreślono.

„Proces upublicznienia traktujemy jako istotny krok w kierunku osiągnięcia wyższej kapitalizacji i globalnej obecności. Pozwoli nam to stać się częścią dynamicznie rozwijającej się branży o ogromnym potencjale, a nasza misja stworzenia innowacyjnych rozwiązań zdobędzie jeszcze szerszy zasięg. Ostatnia runda była realizowana przy wycenie pre-money ok. 45 mln zł” – podsumował Gromada.

MediSensonic to innowacyjna firma technologiczna z obszaru med-tech, założona w 2018 roku, specjalizująca się w rozwiązaniach medycznych i technologicznych. Obecnie w pipeline spółki widnieje kilkanaście projektów.

(ISBnews)