Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Głos Wielkopolski
–Wielkopolski oddział NFZ rozstrzygnął konkursy na nowe poradnie specjalistyczne; od września pacjentów w regionie przyjmować zacznie 16 nowych placówek. Będą wśród nich m.in. poradnie kardiologiczne, neurologiczne i urologiczne.
–Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował, że do 30 września został wstrzymany obrót ważnymi lekami dla pacjentów, którzy leczą się na schizofrenię, depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i ADHD (Zypadhera, Fevarin, Medikinet CR). Powodem tego są opóźnienia związane z wydaniem licencji wywozowych przez niemieckich urzędników.

Dziennik Polski
–Szpitale w Proszowicach i Miechowie otrzymają po 800 tys. zł wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego na zakup sprzętu medycznego. W przypadku Proszowic dodatkowe środki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla nowo powstałego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz bloku operacyjnego. W Miechowie doposażony zostanie Oddział Pulmonologii.

24tp.pl
–Nadal nikt nie usłyszał zarzutów w związku ze śmiercią ciężarnej 33-latki, która zmarła w nowotarskim szpitalu, śledczy zlecili natomiast badania toksykologiczne i genetyczne próbek pobranych po tym zdarzeniu. W sprawie został dotychczas przesłuchany personel szpitala w Nowym Targu.