Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–W życie weszła ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Wynika z niej, że na system jakości składają się: autoryzacja, wewnętrzny system zarządzania jakością i bezpieczeństwem, akredytacja i rejestry medyczne. Autoryzacja obejmie szpitale chcące realizować świadczenia w tzw. sieciach.

DziennikWschodni.pl
–W Klinice Chirurgii Onkologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie przeprowadzono operację za pomocą nowoczesnego sprzętu. Użyto nowatorskiej technologii Carna Life Holo, czyli gogli holograficzno-mieszanej rzeczywistości. Operujący przy użyciu tego sprzętu lekarze wskazują, że to polska myśl techniczna i medyczna. Ich zdaniem, gdyby nie ten system, istniałoby większe ryzyko dłuższej hospitalizacji i powikłań.

Dziennik Bałtycki
–Ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie do Lwowa trafi ambulans typu C. Medyczna placówka z Pomorza przekazała go do użytku Lwowskiej Terytorialnej Unii Medycznej. Tu będzie wykorzystywany przez Multidyscyplinarny Szpital Kliniczny Nagłej i Intensywnej Terapii. W karetce znalazł się także sprzęt ratujący życie.