Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Najwyższa Izba Kontroli zaprezentuje dziś ustalenia z kontroli dot. przygotowania i działań organów państwa w czasie pandemii, funkcjonowania szpitali tymczasowych i wypłaty dodatków w związku ze zwalczaniem Covid-19. Jak podaje „DGP”, zdaniem NIK rząd nie był przygotowany do zwalczania pandemii, Izba podważa również sens ogromnych pandemicznych wydatków.
–Dzieci, młodzież i osoby po ukończeniu 65. roku życia od 1 września mają możliwość bezpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych, jednak – jak podkreśla resort zdrowia – nie dotyczy to recept wystawionych przed wejściem w życie nowych przepisów.

Głos Wielkopolski
–Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński w obecności minister zdrowia Katarzyny Sójki podpisał umowy z dyrektorami szpitali w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kępnie na dofinansowanie o łącznej wartości 2,4 mln zł na zakup czterech ambulansów wraz z wyposażeniem. Dzięki dofinansowaniu trzy nowe karetki trafią do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, a jedna do lecznicy w Kępnie.