Prof. Skarżyński został Członkiem Honorowym Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego

„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w prestiżowym wydarzeniu odbywającym się w Chicago, światowej sławy polski otochirurg, prof. Henryk Skarżyński, został uroczyście uznany za członka honorowego Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, co stanowi wyjątkowe wyróżnienie” – poinformowało Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach.

Profesor Henryk Skarżyński jest ceniony nie tylko jako wybitny otochirurg, ale również jako założyciel i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie oraz Światowego Centrum Słuchu. Jego osiągnięcia w dziedzinie medycyny są nie do przecenienia, a liczba przeprowadzonych operacji przekroczyła już 230 tysięcy. Wprowadził także do codziennej praktyki wiele innowacyjnych rozwiązań medycznych, m.in. telemedycynę.

„Robiłem i robię tylko to, co potrafię najlepiej i do czego czułem wewnętrzne powołanie. Wszystko to robię z pasją i zaangażowaniem. W całym moim życiu i działalności kieruje się takimi wartościami jak: ochrona życia, wolności, bezpieczeństwa osobistego i godnego życia. Jestem wdzięczny, że zostało to docenione” – powiedział prof. Skarżyński odbierając wyróżnienie.

Prof. Henryk Skarżyński wygłosił również specjalny wykład dla studentów i młodych lekarzy pt. „Kroki milowe w światowej nauce i medycynie”.

Ceremonia przyznania tego prestiżowego wyróżnienia miała miejsce w Chicago podczas jubileuszowego balu Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, zgromadzając w jednym miejscu najwybitniejszych polonijnych medyków na świecie.

Na zdjęciu: prof. Henryk Skarżyński oraz dr Piotr Brukasz, prezydent Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego