Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Głos Wielkopolski
–W listopadzie w całej Wielkopolsce powstanie 17 nowych poradni leczących w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od początku roku powstało ich 70. Swoją działalność rozpoczną m.in. endokrynologiczne, preluksacyjne czy kardiologiczne. Nowe miejsca pojawią się w czterech subregionach: poznańskim, kaliskim, leszczyńskim i konińskim. Najwięcej poradni zostało wyłonionych w subregionie kaliskim – 10. Pięć z nich powstanie w Kępnie.

DziennikWschodni.pl
–Akademia Zamojska otrzymała zgodę na uruchomienie pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia i trzyletnich, licencjackich na kierunku ratownictwo medyczne od roku akademickiego 2024/2025.

Rzeszów Nasze Miasto
–Lekarze i instrumentariuszki ze Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie uczestniczyli w szkoleniu z chirurgii robotycznej w asyście da Vinci. Tzw. case observation odbyło się w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Podczas jednodniowego szkolenia uczestnicy obserwowali na żywo dwie operacje prostatektomii radykalnej z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci. Ponadto omówiona została specyfika, wyzwania i korzyści zabiegów wykonywanych tą metodą.