Medicalgorithmics z nowym partnerem na europejskim rynku usług diagnostyki kardiologicznej

Medicalgorithmics rozpoczął współpracę z europejskim liderem w dziedzinie diagnostyki kardiologicznej, któremu dostarczy kompleksową platformę technologiczną do diagnostyki arytmii serca, wykorzystującą autorskie algorytmy sztucznej inteligencji (AI), podał Medicalgorithmics.

„Zgodnie z podpisanym porozumieniem (memorandum of understanding), pierwsza faza współpracy obejmuje pilotaż platformy diagnostycznej i algorytmów sztucznej inteligencji Medicalgorithmics u klientów nowego partnera w zakresie analizy sygnałów EKG. Nowy partner korzysta obecnie z urządzeń do monitoringu pracy serca kilku renomowanych dostawców, z których część jest już zintegrowana z platformą diagnostyczną polskiego medtechu. Może to przyśpieszyć operacyjny i biznesowy start współpracy. Jednocześnie strony negocjują komercyjne warunki pilotażu oraz szczegóły strategicznego partnerstwa technologicznego i biznesowego. Planowana współpraca przewiduje zintegrowanie platformy diagnostycznej Medicalgorithmics z operacjami europejskiego partnera” – czytamy w komunikacie.

Nowe partnerstwo jest istotnym krokiem w realizacji strategii Medicalgorithmics, skoncentrowanej na dostarczaniu nowoczesnego oprogramowania do diagnozy chorób serca i autorskiego systemu sztucznej inteligencji. W tym celu spółka zamierza współpracować z szerokim gronem dostawców urządzeń do monitoringu serca oraz firmami specjalizującymi się w usługach diagnostyki kardiologicznej, podkreślono.

„Nowy partnerstwo ma dla nas duże znaczenie, bo stajemy się wiodącym dostawcą technologii na szybko rozwijającym się globalnym rynku usług kardiologicznych. Naszym celem jest osiągniecie na nim pozycji lidera, dzięki wdrożeniu naszej technologii AI u szerokiego grona nowych partnerów biznesowych. Platforma diagnostyczna Medicalgorithmics to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tego typu na świecie. Potrafi wykrywać 26 rodzajów zaburzeń pracy serca, a dzięki automatyzacji procesu analizy sygnałów EKG znacząco skraca czas oczekiwania na raporty – w niektórych przypadkach nawet 20-krotnie. Partner, z którym właśnie rozpoczynamy współpracę, docenił te korzyści, co potwierdza skuteczność nowej strategii spółki, zakładającej oferowania platformy diagnostycznej jako samodzielnego produktu, kompatybilnego z różnymi urządzeniami do monitorowania pracy serca” – powiedział członek zarządu ds. operacyjnych Jarosław Jerzakowski, cytowany w materiale.

Dodatkowo nawiązanie partnerstwa potwierdza zaangażowanie Medicalgorithmics w rozwijanie nowoczesnych usług kardiologicznych opartych o możliwości technologii AI. Stworzony przed polski medtech system sztucznej inteligencji jest znany na rynku medycznym z dokładności w wykrywaniu szerokiego spektrum nieprawidłowości w pracy serca, co zwiększa efektywność i skuteczność diagnozowania arytmii serca, podano także.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)