Airway Medi Lizard Health Technology rozpoczął due diligence procesów produkcyjnych

Lizard Health Technology z siedzibą w Niemczech rozpoczął due diligence procesów produkcyjnych w Airway Medix, podała spółka.

„Na bazie zawartego w tym samym dniu porozumienia partner w szczególności zweryfikuje zakres oraz harmonogram rozpoczęcia montażu oraz produkcji wielkoskalowej produktów Closed Suction System, Oral Care oraz Cuffix dla celów pilnego wdrożenia rynkowego na rynku europejskim. Intencją stron jest jak najszybciej podpisanie umowy współpracy oraz rozpoczęcie procesów produkcyjnych dla pierwszych urządzeń” – czytamy w komunikacie.

Lizard, jako część amerykańskiej grupy o obrotach przewyższających 1 mld USD, dysponuje odpowiednim wyposażeniem i zapleczem do wdrożenia produkcji przemysłowej. Przed rozpoczęciem procesu due diligence partner dokonał wstępnej weryfikacji potencjału rynkowego oraz możliwości szybkiego wdrożenia w Europie, podkreślono w materiale.

Równocześnie Airway Medix wskazał, że rozmowy dot. współpracy z producentem i dystrybutorem wyrobów medycznych z centralą na Tajwanie zostały rozszerzone. Aktualnie dotyczą możliwej współpracy w zakresie wszystkich wyrobów z portfolio emitenta oraz możliwego tzw. „bundling” portfolio (opcja sprzedaży produktów partnera przez Airway Medix).

Airway Medix z grupy kapitałowej Adiuvo Investments, koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na oddziałach intensywnej opieki medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od grudnia 2014 r.

(ISBnews)