Abris: Scanmed sfinalizował nabycie Centrum Rehabilitacji z Chorzowa

Scanmed – należący do Abris Capital Partners – sfinalizował nabycie 100% udziałów Centrum Rehabilitacji z Chorzowa, podał Abris.

„Przejęcie Centrum Rehabilitacji to kolejny krok w naszej ambitnej strategii buy-and-build dla Scanmed. Jest to już kolejna akwizycja zrealizowana przez spółkę i trzecia od początku inwestycji Abris w Scanmed. Naszym celem jest zbudowanie grupy medycznej przygotowanej do nowoczesnej i kompleksowej opieki nad pacjentem. Cieszymy się, że możemy powitać zespół Centrum Rehabilitacji na pokładzie, podnosząc jeszcze bardziej jakość opieki świadczonej w kluczowych obszarach terapeutycznych” – powiedział dyrektor inwestycyjny w Abris Capital Partners Sylwester Urbanek, cytowany w komunikacie.

Centrum Rehabilitacji prowadzi w Chorzowie ośrodek oferujący kompleksowe usługi w zakresie leczenia rehabilitacyjnego, w tym terapii manualnej, fizykoterapii i programów rehabilitacyjnych. Firma świadczy usługi medyczne od ponad 20 lat, zapewniając opiekę dla ponad 20 tysięcy pacjentów rocznie. Centrum Rehabilitacji posiada zespół kilkudziesięciu terapeutów i lekarzy, podano.

„Przejęcie znacząco wzmocni realizację strategii grupy Scanmed w obszarze budowania najwyższych standardów opieki nad pacjentem. Przy współpracy z oddziałami kardiologicznymi Scanmed w województwie śląskim planowany jest rozwój opieki w zakresie rehabilitacji kardiologicznej, w szczególności w ramach programu Koordynowanej Opieki Specjalistycznej (KOS-Zawał)” – czytamy w komunikacie.

Abris kupił Scanmed w 2021 r. W 2023 r. grupa podwoiła przychody względem 2021 r., plasując się wśród największych świadczeniodawców w Polsce, wskazano w materiale.

„Scanmed od wielu lat konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę usług medycznych, zarówno w obszarze przychodni medycznych, jak i szpitali, mając na uwadze najbardziej powszechne wyzwania medyczne w naszym kraju. Przejęcie Centrum Rehabilitacji to ważny element naszej strategii, aby oferować kompleksową opiekę zdrowotną. Współczesna kardiologia rozwija się w kierunku rozwiązań opartych na połączeniu leczenia szpitalnego z dalszą rehabilitacyjną, dlatego chcemy zapewnić naszym pacjentom dostęp do skoordynowanej opieki na najwyższym poziomie i jak najszerszego wachlarza stosowanych terapii” – dodał CEO Grupy Scanmed Andrzej Podlipski.

Grupa Scanmed działa w ponad 40 lokalizacjach na terenie całej Polski, prowadząc sześć szpitali, w tym trzy wielospecjalistyczne – Św. Rafała w Krakowie, Rudolfa Weigla w Blachowni i ARS Medical w Pile, 13 pracowni kardiologicznych oraz stale poszerzająca się sieć przychodni medycznych w dużych miastach Polski.

Abris Capital Partners to firma private equity specjalizująca się w transformacji ESG. Aktywa pod jej zarządem to ponad 1,2 mld euro. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-70 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat.

(ISBnews)