Bacteromic z grupy Scope Fluidics otrzymał warunkowy patent w USA

Bacteromic – spółka z grupy kapitałowej Scope Fluidics – otrzymał warunkową decyzję Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych o przyznaniu patentu zatytułowanego „Chip mikroprzepływowy” w ramach projektu BacterOMIC, podał Scope Fluidics. Zgodnie z procedurą, warunkiem przyznania patentu jest wniesienie przez Bacteromic wymaganych opłat w terminie do 3 kwietnia 2024 r.

„Patent oznaczać będzie dla Bacteromic wyłączność na komercyjne wykorzystanie na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki kart pomiarowych do oznaczeń mikrobiologicznych, w szczególności identyfikacji drobnoustrojów oraz badania ich wrażliwości na środki przeciwdrobnoustrojowe” – czytamy w komunikacie.

Bacteromic posiada obowiązujące patenty na ww. karty pomiarowe oraz metody ich stosowania obowiązują już w piętnastu państwach – stronach Konwencji o patencie europejskim oraz w Chinach.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Spółka w styczniu 2023 r. przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)