Herkules polskiej medycyny i Dziennikarz Medyczny Roku

Z dumą informujemy, że podczas tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Dziennikarz Medyczny Roku 2023 ten zaszczytny tytuł przypadł redaktor naczelnej ISBzdrowie Agnieszce Katrynicz. Jej praca została doceniona w kategorii Internet w której konkurowało najwięcej, bo ponad 600, publikacji. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, poprzedzonej konferencją zorganizowaną przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia.

„Uznając kunszt warsztatu dziennikarskiego i przystępność medialnego przekazu oraz zaangażowanie w podnoszeniu społecznej wiedzy na temat aktualnych zagrożeń zdrowotnych i metod ich pokonywania” – brzmi uzasadnienie.

Podczas gali wyróżniono również przedstawicieli świata medycyny. Jedną z takich osób był prof. Henryk Skarżyński, specjalista otochirurgii, otolaryngologii dzieci i dorosłych, audiologii i foniatrii. Jury przyznało profesorowi tytuł honorowy Herkules, uznając jego zasługi w promowaniu i realizowaniu w praktyce innowacyjnych metod diagnostyki i leczenia wad słuchu u pacjentów w Polsce oraz na świecie.

Ogólnopolski konkurs „Dziennikarz Medyczny Roku” organizowany jest od 16 lat przez Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia.