Medical Inventi ma umowy dystrybucyjne w Malezji, Hiszpanii i Norwegii

Medical Inventi podpisało umowy na sprzedaż swych wyrobów w Malezji, Hiszpanii i Norwegii, podała spółka. Prognozowana wartość sprzedaży z nowych kontraktów wyniesie ponad 1,3 mln zł. Wynalazek Medical Inventi – FlexiOss (sztuczna kość) – uzyskał ponadto ochronę znaku towarowego w dwóch nowych krajach – Japonii i Wietnamie. Spółka jest obecnie na etapie podpisywania kolejnych umów dystrybucyjnych na kluczowych globalnych rynkach.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z otrzymania ochrony znaku towarowego 'FlexiOss’ w Japonii i Wietnamie, czyli na dużych i kluczowych azjatyckich rynkach, w których pokładamy duże nadzieje na szeroką dystrybucję. Nie zwalniamy tempa, ponieważ nasze produkty pojawią się w kolejnych krajach, nie tylko w Europie. Będą to Malezja, Norwegia i Hiszpania. Prowadzimy też kolejne rozmowy, a o szczegółach będziemy wkrótce informować. Komercjalizacja naszego rozwiązania oraz ochrony patentowe i znaków towarowych na kolejnych rynkach to nieustannie nasz priorytet” – powiedział prezes Maciej Maniecki, cytowany w komunikacie.

Spółka podtrzymała, że rozważa debiut na NewConnect w 2024 r.

Medical Inventi to spółka biotechnologiczna założona w 2015 jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego.

(ISBnews)