Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Przed sobotnimi wyborami szefa Naczelnej Rady Aptekarskiej, w których faworytem jest obecny wiceprezes Marek Tomków, do Ministerstwa Zdrowia wpłynęło pismo, że Tomków został błędnie wybrany na szefa Opolskiej Izby Aptekarskiej, ponieważ apteka, której jest właścicielem, należy do okręgu częstochowskiego. Sam Tomków utrzymuje, że obowiązek należenia do tej izby, na terenie której leży apteka, wprowadzono dopiero w 2021 r.
–Z poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie złożonego w Sejmie przez część posłów Koalicji Obywatelskiej wynika m.in., że świadczenia opieki zdrowotnej nad osobą w ciąży mają także obejmować przerywanie ciąży, który to zabieg będzie legalny w każdym przypadku do 12. tygodnia ciąży.

Puls Biznesu
–Ośmiu aniołów biznesu zainwestowało 2,4 mln zł w eGabinet – spółkę technologiczną oferującą oprogramowanie do zarządzania placówkami medycznymi. Część pieniędzy eGabinet przeznaczy na rozbudowę zespołu i prace nad nowymi technologiami, natomiast w drugiej połowie roku zintensyfikuje przygotowania do zagranicznej ekspansji.