Przegląd prasy

stos gazet pośrodku ramka z napisem ISBzdrowie Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Na skutek kontroli przeprowadzonej w szpitalach woj. łódzkiego przez rzecznika praw pacjenta, a następnie NFZ Pabianickie Centrum Medyczne musi zapłacić karę w wysokości 550 tys. zł za niewykonanie aborcji mimo wskazań. Dyrektor placówki Adam Marczak zamierza odwołać się od tej decyzji.

Dziennik Polski
–W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie powstaje Poradnia Wczesnego Rodzicielstwa. Jej głównym zadaniem będzie wspomaganie rodzin w procesie tworzenia bezpiecznych i stabilnych relacji na najwcześniejszym etapie jego rozwoju. Porady realizowane są w ramach kontraktu z NFZ.
–W ciągu półtora tygodnia po zainstalowaniu robota chirurgicznego Da Vinci X na bloku operacyjnym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wykonano sześć zabiegów operacyjnych. Jak zapowiada dyrektor Marcin Jędrychowski, planowane są co najmniej 2–3 operacje robotyczne dziennie w zakresie ginekologii i urologii, a w niedalekiej przyszłości również chirurgii kolorektalnej. Zgodnie z deklaracją dyrektora już wkrótce w szpitalu pojawi się kolejne urządzenie, co pozwoli na wykonywanie 5–6 operacji robotycznych dziennie.

Gazeta Lubuska
–Fundacja WOŚP przekazała 105. Kresowemu Szpitalowi Wojskowemu w Żarach nowoczesną aparaturę, która znacznie przyspieszy wykrycie zakażenia sepsą.