Przegląd prasy

stos gazet pośrodku ramka z napisem ISBzdrowie Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Trzecia Droga wniosła do Sejmu projekt reformy składki zdrowotnej, zakładający, że będzie ona uzależniona od przychodu i z trzema stawkami: 300, 525 i 700 zł. Koncepcja różni się od tej przedstawionej przez ministrów finansów i zdrowia.
–Projekt nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, przekazany do konsultacji, zakłada m.in. zwiększenie liczby trzyosobowych podstawowych zespołów ratownictwa medycznego, przetransportowanie chorego na SOR w czasie nie dłuższym niż 45 minut oraz funkcjonowanie motocyklowych jednostek ratowniczych od 1 maja 2025 r.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że liczba recept na opioidy wróciła do poziomu z 2019 r. Również liczba pacjentów przyjmujących tego typu leki wróciła do poziomu sprzed pandemii.

Puls Biznesu
–Bethink, twórca platform wspierających szkolenie maturzystów, studentów medycyny (Więcej niż LEK) i lekarzy (Twój Dyżur), otworzył się na zewnętrzny kapitał, aby w ciągu dwóch lat stworzyć kompletną bazę wiedzy dla studentów medycyny i stomatologii od pierwszego do ostatniego roku studiów. Oferta ma zostać później rozszerzona o inne zawody związane z ochroną zdrowia.