Przegląd prasy

w tle stos gazet, pośrodku biały kwadrat z napisem ISBzdrowie Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia wynika, że osoby zatrudnione na stanowisku opiekuna medycznego, które ukończyły kształcenie w zasadniczej szkole higienistek szpitalnych, będą mogły uzyskać wpis do Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego.

Dziennik Wschodni
–26 czerwca zespół lekarzy z Kliniki Ortopedii Dziecięcej w Lublinie ustabilizował złamany kręgosłup, używając polskiej technologii CarnaLife Holo, która umożliwia zwizualizowanie struktur kostnych, stawów i tkanek miękkich w czasie rzeczywistym. Było to pierwsze zetknięcie się medyków z tego typu rozwiązaniem.
–Profesor Michał Zembala, kardiochirurg i transplantolog, został powołany na prorektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W planach ma budowę nowego centrum sercowo-naczyniowego.

Rzeszów Nasze Miasto
–Pacjenci walczący z nowotworami w Podkarpackim Centrum Onkologii przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zyskali dostęp do najnowocześniejszego na świecie sprzętu do brachyterapii. Aparat Flexitron HDR, wart ponad 3 mln zł, został sfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia. Nowa technologia obiecuje precyzyjne leczenie z minimalnym ryzykiem dla zdrowych tkanek pacjentów.