Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.
Gazeta Lubuska
–Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe informuje, że w ramach realizacji zleceń lekarskich w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pielęgniarka może przedłużyć leczenie poprzez wypisanie recepty na większość leków przepisanych przez lekarza. Ponadto po wcześniejszym przebadaniu pacjenta pielęgniarka może samodzielnie przepisywać leki, które zawierają określone substancje czynne z grup leków.
Dziennik Wschodni
–Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie przeprowadzono szkolenie „Neuro – Trauma Days” doszkalające z urazów czaszkowo-mózgowych. Do tej pory zorganizowano już kursy m.in. z zakresu okulistyki, ortopedii czy pulmonologii. Cykl szkoleń wyróżnia to, że rezydenci ćwiczą umiejętności na prawdziwych preparatach ludzkich.
Głos Wielkopolski
–Fundacja „Rodzić po ludzku” ogłosiła wyniki rankingu szpitali położniczych najwyżej ocenianych przez kobiety. To miejsca, w których mogą rodzić godnie, z poszanowaniem intymności i praw, a same szpitale oferują opiekę na wysokim poziomie. Wśród 13 najlepszych w Polsce nie znalazł się żaden szpital z Wielkopolski, ale 4 (w Międzychodzie, Ostrzeszowie, Szamotułach i Trzciance) wyróżniono w rankingu regionalnym.