poniedziałek, 14 czerwca, 2021
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

24-godzinna operacja holograficzna

9 lutego 15:00 - 10 lutego 14:00

24-hour Holographic Surgery

Mieszana rzeczywistość łączy świat fizyczny i wirtualny. Nakłada cyfrowe wizualizacje na obiekty fizyczne. W nowej erze opieki zdrowotnej, zestaw gogli Microsoft HoloLens zapewnia chirurgom dostęp do rozwiązań mieszanej rzeczywistości i umożliwia poprawę praktyki medycznej podczas operacji. HoloLens2 jest już dzisiaj wykorzystywany przez lekarzy. Na przykład, na potrzeby operacji prowadzonej w Londynie, HoloLens2 jest stosowane do łączności z chirurgiem z innego kraju, posiadającym specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie. Dzięki temu najlepsze praktyki i wnioski mogą być udostępniane innym specjalistom w czasie rzeczywistym.

Już 9 i 10 lutego chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w 24godzinnej operacji holograficznej aka.ms/24h. Pokażemy jak w praktyce wygląda wsparcie lekarzy podczas operacji.

Podczas wydarzenia, zostanie pokazanych 13 operacji w 13 różnych krajach prowadzonych w ciągu 24 godzin, podczas których chirurdzy z innych krajów będą „rozmawiać” z dr Thomasem Gregory – pomysłodawcą projektu. Będą Państwo mieli okazję zobaczyć jak narzędzia te są wykorzystane przez lekarzy do wizualizacji odpowiednich informacji podczas operacji, przy zapewnieniu szybkiego dostępu do pełnych i zabezpieczonych danych pacjentów.

24-godzinna operacja holograficzna – opis wydarzenia
Gospodarzem wydarzenia jest oddział Microsoft we Francji. Organizatorzy wraz z profesorem Thomasem Gregory z Avicenne Teaching Hospital AP-HP (Francja) oraz głównymi podmiotami zajmującymi się zdrowiem, zgromadzą 15 chirurgów z 13 różnych krajów, w celu przeprowadzenia operacji z wykorzystaniem HoloLens2, najnowszego urządzenia mieszanej rzeczywistości.

Szczegóły:

Wydarzenie rozpocznie się 9 lutego o godz. 15.00, a zakończy 10 lutego o godz. 14.00.
Przez 24 godziny:
Zostanie pokazanych 13 operacji w 13 różnych krajach. Należy pamiętać, że każdy zabieg został wcześniej zarejestrowany, ale będzie zaprezentowany we wskazanym czasie.
Równolegle do prowadzonych operacji, specjaliści ze szpitali biorących udział w wydarzeniu, chirurdzy, partnerzy, klienci, eksperci ds. zdrowia publicznego z całego świata, wezmą udział w różnorodnych dyskusjach przy okrągłym stole i wywiadach poświęconych pozytywnemu wpływowi innowacji na branżę opieki zdrowotnej (15 oddzielnych dyskusji przy okrągłym stole i ponad 70 potwierdzonych mówców).

Szczegóły

Start:
9 lutego 15:00
Koniec:
10 lutego 14:00