piątek, 30 października, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kampania społeczna Stop Udarom

2 września 10:00 - 12:00

Konferencja prasowa online z udziałem prof. Konrada Rejdaka, prezesa-elekta Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Epidemia koronawirusa jest nowym i trudnym doświadczeniem, zwłaszcza dla pacjentów którzy są pełni obaw przed korzystaniem z pomocy medycznej w szpitalach, przychodniach czy na SOR-ach. Tymczasem strach przed SARS-CoV-2 może okazać się groźniejszy dla zdrowia i życia niż przypuszczamy. Bardzo często prowadzi on do podjęcia złych decyzji – paraliżuje zamiast zmotywować do działania np. w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, jakim jest udar mózgu.

„Co sześć minut ktoś w Polsce dostaje udaru mózgu. Dzisiaj też. Działaj także w czasie epidemii. Szpital jest bezpieczny dla wszystkich pacjentów. Jeśli mamy ratować twoje zdrowie, musisz nam pomóc” − mówi w spocie akcji #nieczekajwdomu profesor Konrad Rejdak, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. „Udar jest groźniejszy niż wirus, zwłaszcza taki, który w porę nie zostanie rozpoznany” – podsumowuje profesor Rejdak.

W akcję #nieczekajwdomu zaangażował się zespół profesora Rejdaka z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, dla którego priorytetem w czasie pandemii jest przekazanie pacjentom rzetelnej informacji, że szpital także dziś jest dla nich bezpiecznym miejscem, a lekarze są gotowi do niesienia pomocy.

W konferencji on-line wezmą udział:

· Prof. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

· Dr. n. med. Piotr Luchowski, Klinika Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie

· Dr. Adriana Zasybska, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie; SOR

Szczegóły

Data:
2 września
Czas:
10:00 - 12:00