niedziela, 25 października, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kongres Patient Empowerment 2020

29 czerwca 09:30 - 16:00

O tym, że rola pacjentów w systemie ochrony zdrowia stale rośnie mówi się nie od dziś. Podczas ubiegłorocznego kongresu minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że zmiana dotycząca zaangażowania pacjentów we współtworzenie systemu jest coraz bardziej widoczna.

„To jest już taki czas, gdzie organizacje pacjenckie, parasolowe, które zrzeszają wiele organizacji, mają bardzo stabilne miejsce w systemie, są pełnoprawnymi partnerami dialogu […]”. Czy doświadczenie SARS-CoV-2 umocniło znaczenie pacjenta w systemie ochrony zdrowia? Co powinno się w nim zmienić, by pacjent czuł się bezpiecznie, zwłaszcza w sytuacji kryzysu? I czy wspierająca pacjentów i lekarzy telemedycyna ma coś wspólnego z dehumanizacją medycyny?

Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni eksperci, przedstawiciele organizacji pacjenckich, klinicyści i decydenci podczas paneli dyskusyjnych, które będą transmitowane on-line na portalu Medexpress.pl.

Kongres rozpocznie ekskluzywny wywiad z ministrem zdrowia, prof. Łukaszem Szumowskim, który podsumowuje czas epidemii, najważniejsze osiągnięcia systemowe i komentuje założenia Funduszu Medycznego w kontekście obaw, jakie mają pacjenci.

Wśród zaproszonych ekspertów pojawią się m.in.: Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu
w Ministerstwie Zdrowia, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Adam Niedzielski, prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, prof. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Anna Kupiecka, prezes OnkoCafe-Razem Lepiej, Urszula Jaworska, prezes Fundacji im. Urszuli Jaworskiej, Stanisław Maćkowiak, prezes Federacji Pacjentów Polskich, Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” i in.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy do udziału w wydarzeniu on-line lub stacjonarnie.

Więcej informacji: tel. 530 333 834 www.komunikacjazdrowotna.pl

Szczegóły

Data:
29 czerwca
Czas:
09:30 - 16:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Prasowe Foksal
Foksal 3
Warszawa,