
- wydarzenie już minęło.
Ochrona personelu w podmiotach leczniczych wz. z trwającą epidemią SARS-CoV-2
webinarium „Ochrona personelu w podmiotach leczniczych wz. z trwającą nadal epidemią SARS-CoV-2”
Moderator
Anna Rulkiewicz – Wiceprezydent Pracodawców RP, Prezes Grupy LUX MED, Prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej
Prelegenci
Prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny
Dr n. o zdr. Monika Tomaszewska – Ekspert Pracodawców RP, Szefowa Forum Pielęgniarek i Położnych Pracodawców Medycyny Prywatnej
Andrzej Różycki – Ekspert Pracodawców RP, Rzeczoznawca Budowlany RZE i branżowy PZITS, Członek Komitetu Technicznego KT 161 ds. Jakości Powietrza Wnętrz
Radosław Lenarski – Ekspert ds. Koordynacji Kompleksowego Utrzymania w Ruchu Obiektów Szpitalnych, Członek Komitetu Technicznego KT 317 ds. Wentylacji i Klimatyzacji
ZAGADNIENIA
Obecna i przyszła sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie.
Znaczenie właściwej wentylacji – wymiana powietrza w ograniczaniu ryzyka szerzenia się zakażenia COVID-19 ze szczególnym uwzględnieniem szpitali i pomieszczeń izolacji.
Systemy eliminacji koronawirusa, w tym m.in. promieniowanie ultrafioletowe (UVGI), utlenianie fotokatalityczne (PCO), promieniowa jonizacja katalityczna (RCI).
Procesy skutecznej dezynfekcji standardowej oparte na rekomendacjach WHO.
Inne metody wpływające na bezpieczeństwo pracy pracowników w czasie epidemii SARS-CoV-2, w tym rekomendacje dla środków ochrony indywidualnej.





































