PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

KRAUM – kto nas będzie leczył? Jakość nauczania na kierunkach medycznych. Konferencja prasowa na WUM

16 czerwca 2023 10:00 - 11:00

Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych przedstawia rekomendacje dotyczące nauczania na kierunkach medycznych w Polsce.

Celem KRAUM jest zapewnienie odpowiedniej jakości kształcenia na kierunkach medycznych.

Rekomendacje i lista dobrych praktyk zostały przedyskutowane podczas konferencji KRAUM we Wrocławiu 21.04.2023, a następnie przyjęte przez rektorów uczelni akademickich zrzeszonych w KRAUM.

W wydarzeniu udział wezmą:

– prof. dr hab. Marcin Gruchała, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych

– prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

– dr hab. Agnieszka Zimmermann, prof. uczelni, koordynatorka zespołu opracowującego rekomendacje, prorektor ds. jakości kształcenia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

– prof. dr hab. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

– przedstawiciel studentów: Paweł Czudaj – student Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, przedstawiciel Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego.

 

Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy także przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia – ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz wiceministra Piotra Brombera.

Kto będzie nas leczył? Odpowiedź na to pytanie jest najważniejszym wyzwaniem systemu ochrony zdrowia. Jest też zadaniem, przed którym stoi środowisko akademickie w Polsce. Jak przygotować pracowników ochrony zdrowia do pracy w nieprzewidywalnym i nieustannie zmieniającym się otoczeniu? W jakie kluczowe kompetencje muszą być wyposażeni? Jak ważyć potrzeby ilościowe i jakościowe?

Rektorzy uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych dostrzegają problem deficytu kadr medycznych i wynikającą z tego konieczność zwiększenia kształcenia w tym zakresie. Od kilku lat systematycznie rośnie liczba studentów przyjmowanych na uczelnie medyczne. Jednocześnie, uruchomieniem kierunku lekarskiego zainteresowanych jest coraz więcej uczelni niemedycznych, w tym również zawodowych. W związku z tym, pojawiają się obawy o jakość kształcenia w takich miejscach.

KRAUM opracował rekomendacje i listę dobrych praktyk dla zapewnienia odpowiedniej jakości kształcenia na kierunkach medycznych.

Gdzie – Aula B, Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Księcia Trojdena 2a

https://goo.gl/maps/twAZEgkn8AdL12Up9 (wjazd na parking na hasło „Konferencja prasowa KRAUM”)

Details

Date:
16 czerwca 2023
Time:
10:00 - 11:00