środa, 18 maja, 2022
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Vertex logo

Vertex partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia

10 lutego 11:00 - 12:30

Zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą rozpoczęcia projektu „Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia” zainicjowanego przez Federację Przedsiębiorców Polskich (FPP). Spotkanie odbędzie się w formule online. Poprowadzi je Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Trwająca pandemia COVID-19 ujawniła ograniczenia funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Wymusiła także powrót do debaty na temat organizacji i finansowania systemu. Federacja Przedsiębiorców Polskich – chcąc opierać dyskusję nt. finansowania i optymalnej alokacji środków w systemie ochrony zdrowia na analizie aktualnych danych – rozpoczęła projekt Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia. Jego celem jest dostarczanie opinii publicznej jak najaktualniejszych danych i analiz dotyczących finansowania systemu.

Budżet na zdrowie powinien cechować się wysoką transparentnością. Zagwarantowanie publicznego dostępu do danych na temat wydatkowania środków oraz informacji odnośnie do planowanych szczegółowych celów finansowanych jest niezbędne do oceny i poprawy skuteczności wybranych rozwiązań.

W programie spotkania:

· Przedstawienie analizy przegotowanej przez FPP dotyczącej Finansowania Systemu Ochrony Zdrowa: m.in.: wydatki na zdrowie w Polsce i UE, zmiana ścieżki ustawowej, rodzaje wydatków na zdrowie wg. ustawy, potrzeba przejrzystości informacji o finansowaniu ochrony zdrowia

· Omówienie projektu Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia, przedstawienie wypracowanych narzędzi (strona internatowa agregująca bieżące dane dot. finansowania systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz wydatkowania środków, konto Twitter projektu).

 

Szczegóły

Data:
10 lutego
Godzina:
11:00 - 12:30