PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
wtorek, 23 lipca, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

(Nie)dobrze odżywieni – propagowanie i wdrażanie zasad zdrowego odżywiania. Co i dlaczego nie działa i co możemy z tym zrobić?

24 stycznia 11:00 - 16:00

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na panel ekspertów poświęcony propagowaniu i wdrażaniu zasad zdrowego odżywiania: (Nie)dobrze odżywieni – propagowanie i wdrażanie zasad zdrowego odżywiania. Co i dlaczego nie działa i co możemy z tym zrobić?

W wielu kontrolach NIK podejmujących temat zdrowia przewija się kwestia właściwego żywienia. Pojawia się ona także w tegorocznym planie pracy NIK. Chcemy, wraz z ekspertami – ale także z Państwem, przyjrzeć się temu, co nie funkcjonuje i wymaga zmiany, ale też dostrzec to, co działa, jest cenne, wartościowe i warte wdrażania na szeroką skalę. Oprócz prezentacji przedstawiających kwestie systemowe na szczególną uwagę na naszym panelu zasługują wystąpienia na temat inspirujących i prowadzonych z ogromnym zaangażowaniem działań samorządów.

W trzech sesjach przyjrzymy się następującym obszarom: (1) organizacja i zasoby, (2) edukacja oraz (3) wdrażanie zdrowego żywienia. Miło nam jednocześnie poinformować, że udział w panelu potwierdzili: prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka i dr hab. n. med. Małgorzata Wójcik Będą z nami również inni wybitni przedstawiciele świata medycyny, ale także samorządów i trzeciego sektora.

Tak bogaty przekrój specjalizacji i środowisk jest związany z konsekwentną realizacją przez polski NIK zaleceń międzynarodowych organizacji zrzeszających Najwyższe Organy Kontroli (NOK-i) – INTOSAI i EUROSAI, a dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwijania i zacieśniania współpracy z interesariuszami.

Chcemy, aby NIK był miejscem wymiany eksperckiej wiedzy, miejscem, w którym najtrafniejsze diagnozy i najciekawsze pomysły pomogą nam wszystkim, w ramach naszych specjalizacji i obszarów działań, zmieniać na lepsze życie obywateli.

Panel będzie miał nowatorską formułę syntetycznych prezentacji. W każdej z trzech części będą Państwo mieli okazję posłuchać wystąpień trzech panelistów. Wydarzenie będzie także transmitowane w mediach społecznościowych Izby. Przewidujemy, że panel zakończy się pomiędzy godziną 15.00 a 16.00.

 

Szczegóły

Data:
24 stycznia
Godzina:
11:00 - 16:00

Miejsce wydarzenia

NIK
Filtrowa 57+ Google Map