PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Palenie i Wapowanie wśród młodzieży szkolnej

27 lutego 14:00 - 15:30

Zapraszamy na konferencję prasową „Palenie i Wapowanie wśród młodzieży szkolnej”.  Organizatorem jest Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca o. Szczecin oraz Fundacja dla Zdrowia Mózgu „Mental Power” jednak całą akcję Stop ! Jednorazowym smakowym e-papierosom wspierają również inne organizacje.

„PALENIE I WAPOWANIE WSRÓD MŁODZIEŻY SZKOLNEJ”- prezentacja wyników badania przeprowadzonego w szkołach, które obrazuje aktualny poziom świadomości oraz wzorce użytkowania produktów zawierających nikotynę wśród młodzieży.

Badanie zostało zrealizowane na przełomie grudnia 2023 i stycznia 2024 wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Szczecina. Wyniki są alarmujące i jednoznacznie wskazują, iż e-papierosy są obecnie najczęściej używanym produktem z nikotyną wśród uczniów.

Pomimo ograniczeń prawnych, większość niepełnoletnich uczniów nadal kupuje produkty z nikotyną osobiście w sklepach stacjonarnych. W 2023 r w Polsce sprzedano ok. 100 mln sztuk e-papierosów, z których niemal 90% sprowadzana jest z Chin i wprowadzana na rynek bez żadnych badań.

Potwierdzenie uczestnictwa na adres kontakt@dlazdrowiamozgu.pl

Details

Date:
27 lutego
Time:
14:00 - 15:30

Venue

Centrum Prasowe PAP