poniedziałek, 17 maja, 2021
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poprawa opieki diabetologicznej. Potrzeby i nadzieje pacjentów a możliwości systemu

2 grudnia 2020 10:00 - 12:00

Spotkanie online pt. Poprawa opieki diabetologicznej. Potrzeby i nadzieje pacjentów a możliwości systemu

PATRONAT HONOROWY: RZECZNIK PRAW PACJENTA

W Polsce cukrzyca jest jednym z głównych problemów zdrowotnych w naszym kraju w zakresie chorób cywilizacyjnych. Właściwe, skuteczne leczenie wymaga podejmowania złożonych decyzji oraz spersonalizowanego podejścia do pacjentów. Dlatego też kluczowym działaniem na rzecz pacjentów z cukrzycą powinna być budowa innowacyjnego systemu opieki zdrowotnej – uwzględniającego dostęp do nowoczesnych metod monitorowania glikemii oraz rozwiązań telemedycznych.

Spotkanie, zorganizowane w formule „okrągłego stołu” będzie okazją do dyskusji na temat głównych potrzeb i możliwości zmian w zakresie diabetologii – z perspektywy lekarzy, pacjentów, decydentów i ekspertów – i wspólnego zastanowienia się, jakie kroki należy podjąć, aby poprawić sytuację chorych na cukrzycę w Polsce, także w czasie epidemii COVID-19.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele instytucji publicznych – Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, parlamentarzyści – Tomasz Latos, Przewodniczący Komisji Zdrowia Sejmu RP, Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, eksperci medyczni i systemowi oraz przedstawiciele organizacji pacjenckich.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału poprzez formularz rejestracyjny: https://zoom.us/webinar/register/WN_8Gz6B3cqQlqIpREImvj7FQ

ZADAWANIE PYTAŃ PODCZAS KONFERENCJI TYLKO ZA POMOCĄ PLATFORMY ZOOM (SESJA Q&A).

Transmisja na żywo na stronie: https://pap-mediaroom.pl/ oraz debata.infostrefa.tv

Szczegóły

Data:
2 grudnia 2020
Czas:
10:00 - 12:00