sobota, 24 października, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rak jajnika

21 lipca 12:00 - 13:30

Konferencja prasowa inaugurująca powstanie #KoalicjiDlaŻycia Osób z Mutacją BRCA, której celem jest poprawa sytuacji kobiet z rakiem jajnika.

Nowotwór jajnika jest bardzo podstępny. W początkowej fazie rozwija się bezobjawowo. Wykrywany jest zwykle na etapie, kiedy jest już rozsiany na inne narządy. Jego leczenie jest bardzo trudne, a skuteczna profilaktyka raka jajnika nie istnieje… Jak wygrać z rakiem jajnika? Czy istnieje skuteczne leczenie? Czy można mu zapobiec? Właśnie na te pytania będą próbowali odpowiedzieć Koalicjanci, a więc czołowi eksperci zajmujący się tym nowotworem, towarzystwa naukowe oraz organizacje pacjentów. Współpraca wielu środowisk może poprawić system ochrony zdrowia i pomoże wpłynąć na znaczące wydłużenie życia chorych na raka jajnika i poprawę jego jakości.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie przy ul. Foksal 3/5. Będzie również transmitowane również w wersji online.

Swój udział potwierdzili:

Prof. Anita Chudecka-Głaz, Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Prof. Paweł Knapp, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku Certyfikowany Nauczyciel Ginekologii Onkologicznej Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO)
Elżbieta Kozik, Polskie Amazonki Ruch Społeczny
Barbara Górska, Niebieski Motyl
A także dr Hanna Kalotka-Kręglewska, pacjentka z nowotworem jajnika, która połączy się z nami online

Szczegóły

Data:
21 lipca
Czas:
12:00 - 13:30

Miejsce

Centrum Prasowe Foksal
Foksal 3
Warszawa,