PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

V Kongres Ekonomia dla Zdrowia

6 grudnia 2022 08:30 - 15:00

Serdecznie zapraszamy na V Kongres „Ekonomia dla Zdrowia”, organizowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO.

Konferencja odbędzie się 6 grudnia 2022 w zabytkowych wnętrzach Czytelni Głównej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (ul. Rakowiecka 22 B, budynek B), z możliwością udziału online.

Kongres „Ekonomia dla Zdrowia” to doroczna konferencja poświęcona możliwościom poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, różnym modelom finansowania oraz ocenie skutków ekonomicznych wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i nowych technologii. Wydarzenie skupia czołowych ekspertów z dziedziny ekonomii, zarządzania, finansów, prawa oraz medycyny i nauk o zdrowiu, którzy mają szansę na wymianę opinii i poglądów w kwestiach dotyczących systemów ochrony zdrowia w Polsce i na świecie, dobrych praktyk w tej dziedzinie oraz funkcjonalnych mierników uwzględniających specyfikę tego obszaru.

W tym roku podczas paneli eksperckich będziemy starać się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób inwestowanie w systemy opieki zdrowotnej wpływa na wyniki gospodarcze innych sektorów i jest niezbędnym elementem dla stabilnej i dobrze funkcjonującej gospodarki na poziomie lokalnym i krajowym. Porozmawiamy z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz z ekspertami systemowymi na temat znaczenia analiz ekonomicznych dla poprawy systemu ochrony zdrowia.

Poznamy wyniki najnowszej edycji sprawozdania Health at a glance: Europe (Zdrowie i opieka zdrowotna w zarysie: Europa) dzień po jego premierze, które zaprezentuje Gaetan Lafortune z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – OECD.

Uczestnictwo bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy do rejestracji
Program

8:30 Rejestracja

9:00 Otwarcie Kongresu

9:20 Wystąpienia inauguracyjne

10:00 Sesja I. Wzajemne oddziaływanie gospodarki i systemu ochrony zdrowia.

11:00 Przerwa kawowa

11:15 Sesja II. Sektor wyrobów medycznych i biotechnologiczny w Polsce. Wielkość, oddziaływanie, znaczenie.

12:15 Sesja III. Efektywność kosztowa termoablacji nerek, nadnerczy, wątroby płuc i kości a wycena NFZ.

13:15 Lunch

14:00 Sesja IV. Znaczenie analiz ekonomicznych dla poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.

15:00 Zakończenie Kongresu

Szczegóły

Data:
6 grudnia 2022
Godzina:
08:30 - 15:00