PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
sobota, 9 grudnia, 2023
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXVII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

28 września - 30 września

Mam przyjemność poinformować, że w dniach 28-30 września 2023 r. w Poznaniu odbędzie się XXVII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – najważniejsze wydarzenie naukowe i edukacyjne w dziedzinie kardiologii w naszym kraju. Hasło tegorocznej edycji to „Wspólnie dla serca – od poradni do kliniki”.

Jak co roku, Kongres PTK będzie wyjątkową okazją do wysłuchania wykładów wybitnych gości i wzięcia udziału w szeregu interesujących dyskusji. Podczas trzech dni zostaną zaprezentowane najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kardiologii.

„Podczas tegorocznego Kongresu skupimy się na najnowszych możliwościach leczenia naszych pacjentów, na tym w jaki sposób powinniśmy rozpoznawać choroby układu sercowo-naczyniowego, jak je leczyć, zapewnić długotrwałą opiekę po leczeniu szpitalnym i następnie jak rehabilitować pacjentów dotkniętych chorobami serca i naczyń. Spotkanie to umożliwi również bezpośrednią wymianę poglądów i naszych doświadczeń” – mówi prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, Prezes PTK.

W trakcie XXVII Międzynarodowego Kongresu PTK w Poznaniu odbędzie się również Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podczas którego wyłonione zostaną nowe władze Towarzystwa. Prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil, Kierownik Kliniki Kardiologii w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA w Warszawie, dotychczasowy Prezes-elekt zostanie nowym Prezesem PTK. Zastąpi on kończącego kadencję prof. dr. hab. n. med. Przemysława Mitkowskiego, który będzie pełnił w nowym Zarządzie funkcję Poprzedniego Prezesa.

Zapraszamy do śledzenia strony Kongresu oraz social mediów PTK: https://kongres2023.ptkardio.pl/

Szczegóły

Początek:
28 września
Koniec:
30 września