poniedziałek, 26 października, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Z sercem po stronie zdrowia – debata OIL w Warszawie

3 czerwca 11:00 - 14:00

Zdrowie Polaków i system ochrony zdrowia bez wątpienia powinny być ważne dla osób ubiegających się o urząd prezydenta RP. Okręgowa Izba Lekarska postanowiła zaprosić sześciu kandydatów do udziału w merytorycznej debacie, która odbędzie się w siedzibie izby. Przewidujemy trzy rundy pytań i czas na podsumowanie.

Opieka zdrowotna była jednym z głównych tematów kampanii parlamentarnej, a w ostatnich miesiącach, głównie z uwagi na sytuację epidemiczną, jest przedmiotem szczególnego zainteresowania polityków, mediów i całego społeczeństwa. Dostrzegając, jak wiele emocji wzbudza całościowa sytuacja ochrony zdrowia i biorąc pod uwagę powagę tej sytuacji, postanowiliśmy, jako przedstawiciele środowiska lekarskiego, przeprowadzić niezależną merytoryczną debatę. Nie było dotychczas okazji do konfrontacji kandydatów z tematyką ochrony zdrowia, która w czasie epidemii jeszcze bardziej ujawniła się jako sfera wpływająca na wszystkie inne, na gospodarkę oraz funkcjonowanie państwa i jego obywateli.

Debata odbędzie się w siedzibie naszej izby przy ul. Puławskiej 18. Pytania przygotują lekarze. Lekarze będą też czynnie włączać się w przebieg wydarzenia.
Po udzieleniu odpowiedzi przez zaproszonego gościa lekarze zadadzą odnoszące się do niej dodatkowe pytanie. Pytania nie będą wcześniej nikomu udostępnione. Zaplanowana przez nas formuła zakłada trzy rundy pytań do każdego kandydata oraz czas na podsumowanie. Pierwsza runda przewiduje to samo pytanie dla każdego kandydata, druga runda – dla każdego kandydata wylosowane będzie pytanie od lekarzy, trzecia runda – dla każdego kandydata wylosowane zostanie pytanie od mediów (dziennikarze będą mieli możliwość przesłania mailem pytań). Przewidywany łączny czas to 1,5 – 2 godziny.

Organizowane przez nas wydarzenie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania przez kandydatów swojego spojrzenia na sprawy zdrowia, tak ważnego na co dzień dla każdego obywatela. Stworzymy warunki do kulturalnej, opierającej się na rzeczowych argumentach dyskusji.

Dzięki debacie pacjenci, ich rodziny, wyborcy będą mieli szansę poznać postawy kandydatów wobec ochrony zdrowia oraz mając lepszą wiedzą, będą mogli z przekonaniem oddać głos w wyborach prezydenckich.
Zdrowie nie ma barw politycznych i na pewno wszyscy, bez względu na poglądy, powinniśmy traktować sprawy z nim związane w sposób priorytetowy.

Zaproszeni kandydaci (w kolejności alfabetycznej):

Robert Biedroń
Krzysztof Bosak
Andrzej Duda
Szymon Hołownia
Władysław Kosiniak-Kamysz
Rafał Trzaskowski

Szczegóły

Data:
3 czerwca
Czas:
11:00 - 14:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Okręgowa Izba Lekarska im. prof. Jana Nielubowicza w Warszawie
Puławska 18
Warszawa,