czwartek, 2 grudnia, 2021
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Vertex logo

Vertex partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zdrowie Polaków 2021

25 października - 26 października

Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość. Pod takim hasłem, odbędzie się 3. Kongres „Zdrowie Polaków” 2021, który będzie można śledzić w Internecie. Debaty ekspertów, panele i wykłady będzie można oglądać na stronie www.kongres-zdrowiepolakow.pl/ oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/WorldHearingCenter/.

Tegoroczny Kongres – który odbędzie się w Kajetanach w formie hybrydowej – to największe interdyscyplinarne przedsięwzięcie w tym roku, merytorycznie odnoszące się do najważniejszych problemów ochrony zdrowia i osiągnięć polskiej medycyny. W ramach Kongresu odbędzie się 8 debat, kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i wykładów ekspertów z różnych dziedzin medycyny, ochrony zdrowia, a także ekonomii, gospodarki i mediów.

Pandemia COVID-19 i jej długofalowe skutki, nie tylko medyczne, to nie jedyny temat, który zostanie poruszony podczas tegorocznego Kongresu. Zaproszeni do wystąpień eksperci z różnych dziedzin nauki i medycyny pokażą, jak nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do medycyny, zmieniając ją na lepsze. Zadamy też pytanie czy sztuczna inteligencja może sprostać oczekiwaniom naukowców w zakresie diagnostyki? Eksperci spróbują także odpowiedzieć na pytani z jakimi problemami psychicznymi zmagamy się obecnie niemal wszyscy, a także dowiodą, że kolejną pandemią współczesnego świata jest już otyłość – jedna z najgroźniejszych chorób, która może generować ponad 200 powikłań zdrowotnych: cukrzycę typu drugiego, nadciśnienie tętnicze, zawał mięśnia sercowego…

Podczas Kongresu będzie także mowa o działaniach władz ustawodawczych, wykonawczych i samorządowych na rzecz zdrowia Polaków, nauczaniu przed- i podyplomowym, roli i miejscu instytutów resortu zdrowia w szeroko rozumianej ochronie zdrowia.

Szczegółowy program Kongresu dostępny jest na stronie http://kongres-zdrowiepolakow.pl/

Szczegóły

Start:
25 października
Koniec:
26 października