Nikos Xydias nowym Dyrektorem Generalnym GSK w Polsce

1 kwietnia 2018 r. Nikos Xydias obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego GSK w Polsce.

Nikos Xydias zastąpi Jonathana Sweetinga, który awansował na pozycję Dyrektora Globalnej Franczyzy Leków Oddechowych GSK i został członkiem globalnego zespołu zarządzającego obszarem leków.

„Nie mogę się doczekać, kiedy dołączę do polskiego zespołu. Cieszę się, że wspólnie będziemy kontynuować rozwój GSK na polskim rynku. Polska jest dla GSK wyjątkowym krajem, w którym od 20 lat konsekwentnie inwestujemy, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju. Jeszcze w tym roku otworzymy nową linię produkcyjną innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu HIV/AIDS. Leki z poznańskiej fabryki będą trafiały do pacjentów na 120 rynków zagranicznych” – powiedział Nikos Xydias.

Nikos Xydias rozpoczął pracę w GSK w 2003 r. Był m.in. Dyrektorem Finansowym oraz Dyrektorem Rynku Specjalistycznego i Szczepionek w GSK w Grecji. Pracował także w Serbii. W ostatnim czasie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego GSK w Bułgarii. Jest absolwentem Manchester Business School, gdzie uzyskał tytuł magistra finansów i rachunkowości. Jest żonaty. Ma dwoje dzieci.