Resort zdrowia traci dwóch wiceministrów

Marek Tombarkiewicz i Piotr Gryza nie są już podsekretarzami stanu w Ministerstwie Zdrowia.
„Chcę by rząd był mniej polityczny, a bardziej urzędniczy. Nie o zmiany personalne chodzi tylko o zmiany usprawniające prace rządu” – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki ogłaszając zmiany w rządzie.
Prace dziś straciło 17 wiceministrów, ale jak mówił na konferencji prasowej premier to koniec. „W ciągu następnych tygodni będą następne dymisje” – zapowiedział.

Tombarkiewicz w Ministerstwie Zdrowia nadzorował Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Organizacji i Ochrony Zdrowia oraz departament zajmujący się ratownictwem medycznym i zarządzaniem kryzysowym. Gryza kierował pracami Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz pracę Narodowego Funduszu Zdrowia.
Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pracę stracił Jarosław Pinkas, były wiceminister zdrowia, który ostatnio był sekretarzem stanu w KPRM, pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.
Przed zmianami resort zdrowia należał to rekordzistów – miała aż siedmiu wiceministrów (najwięcej w historii), a w całym rządzie zajmował drugie miejsce, po ministerstwie finansów.