PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
poniedziałek, 22 czerwca, 2026
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Strona główna Aktualności Resort zdrowia traci dwóch wiceministrów

Resort zdrowia traci dwóch wiceministrów

Marek Tombarkiewicz i Piotr Gryza nie są już podsekretarzami stanu w Ministerstwie Zdrowia.
„Chcę by rząd był mniej polityczny, a bardziej urzędniczy. Nie o zmiany personalne chodzi tylko o zmiany usprawniające prace rządu” – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki ogłaszając zmiany w rządzie.
Prace dziś straciło 17 wiceministrów, ale jak mówił na konferencji prasowej premier to koniec. „W ciągu następnych tygodni będą następne dymisje” – zapowiedział.

Tombarkiewicz w Ministerstwie Zdrowia nadzorował Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Organizacji i Ochrony Zdrowia oraz departament zajmujący się ratownictwem medycznym i zarządzaniem kryzysowym. Gryza kierował pracami Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz pracę Narodowego Funduszu Zdrowia.
Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pracę stracił Jarosław Pinkas, były wiceminister zdrowia, który ostatnio był sekretarzem stanu w KPRM, pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.
Przed zmianami resort zdrowia należał to rekordzistów – miała aż siedmiu wiceministrów (najwięcej w historii), a w całym rządzie zajmował drugie miejsce, po ministerstwie finansów.