Medincus, Polpharma i Lux Med z godłem 'Teraz Polska’

Kapituła konkursu „Teraz Polska” nagrodziła godłem 12 produktów, 10 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 2 gminy. Wśród wyróżnionych znalazły się 3 firmy działające na rynku medycznym: Polpharma, Lux Med i Centrum Słuchu i Mowy Medincus. Agencja ISBnews jest partnerem „Teraz Polska”.

„Tegoroczna edycja konkursu była jedną z najbardziej interesujących pod względem różnorodności zgłoszonych produktów i usług. Kapituła, która na podstawie ocen eksperckich, wybierała laureatów, nie miała łatwego zadania. Zgłoszeń było 96 z których 56 zostało nominowanych i z tej liczby ostatecznie kapituła wybrała 26 tegorocznych laureatów” – powiedział dyrektor konkursu „Teraz Polska” Michał Lipiński.

Polpharma otrzymała tytuł za lek polopirynę S – jeden z najlepiej znanych i popularnych polskich produktów.

Centrum Słuchu i Mowy Medincus zostało docenione za opracowanie Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego. Natomiast w kategorii usługi Grupa Lux Med została laureatem za kompleksową skoordynowaną opiekę onkologiczną.

„Choroby onkologiczne to problem, który dotknie co czwartego Polaka. Jednocześnie badania pokazują, że polski pacjent z chorobą nowotworową ma dużo mniejsze szanse na przeżycie, niż obywatele innych krajów europejskich. Naszym celem jest zwiększenie szans polskich pacjentów na powrót do normalnego życia poprzez poprawę dostępu do diagnostyki i leczenia na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że nasze starania spotkały się z uznaniem Kapituły i zostały wyróżnione godłem „Teraz Polska”  – mówiła podczas gali Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med.

Po raz dziewiąty przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuły otrzymali: Kamil Stoch, ks. prof. Michał Heller i Jerzy Skolimowski.