Pierwsza prywatna pracownia rezonansu magnetycznego wyposażona w najnowocześniejszy aparat już otwarta

Krótszy czas badania, wysoka dokładność obrazowania, większy komfort dla pacjenta – w kompleksie Homepark Targówek sieć enel-med otworzyła pierwszą w Polsce prywatną placówkę medyczną wyposażoną w rezonans magnetyczny Philips Ingenia 1,5T z systemem In-Bore Experience oraz Ambient.

„Jesteśmy dumni, że możemy oddać do dyspozycji naszych pacjentów tak nowoczesną i komfortową pracownię rezonansu magnetycznego. Rezonans Magnetyczny Philips Ingenia to w tej chwili jeden z najnowocześniejszych rezonansów dostępnych w Europie” – podsumowuje cytowany w komunikacie Jacek Rozwadowski, prezes enel-med.

Philips Ingenia 1,5T zapewnia wszechstronność kliniczną z uwzględnieniem specjalistycznych opcji obrazowania neurologicznego i onkologicznego oraz rozwiązania ułatwiające diagnozowanie dzieci. Zastosowane w tym rezonansie rozwiązania techniczne pozwalają skrócić nawet o połowę czas wykonywanych badań, a dzięki szczególnej precyzji skanowania ciała pacjenta możliwe jest uzyskanie dokładniejszego wyniku.

Rezonans magnetyczny Philips to większy komfort dla pacjenta. Otwór tuby rezonansu ma bowiem aż 70 cm średnicy, co zdecydowanie zwiększa poczucie przestrzenności podczas badania. Kilkustopniowe oświetlenie oraz 6 poziomów regulacji dopływu powietrza, a także zredukowany aż o 80 proc. słyszalny szum akustyczny to kolejne udogodnienia dla pacjentów. Z kolei dzięki systemom In-Bore i Ambient Experience, pacjent może wybrać rodzaj oświetlenia na zewnątrz i wewnątrz aparatu, ustawić preferowane dźwięki, a także włączyć wybraną projekcję wideo, wyświetlaną w środku aparatu i w całym pomieszczeniu. Funkcjonalności te pomagają pacjentom szybciej się zrelaksować oraz przetrwać cały proces w bezruchu. Co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.

Centrum Medyczne enel-med działa na polskim rynku od 25 lat. Do tej pory w ramach Grupy Enel-Med powstało 39 placówek, w tym 2 szpitale, 3 ośrodki medycyny sportowej Enel-Sport, placówka medycyny estetycznej Estell i dom seniora Łucja.