MedApp wzmacnia zarząd i kadrę specjalistów celem rozwoju sprzedaży

Rada nadzorcza MedApp powołała stanowisko członka zarządu Rafała Ligęzińskiego, który będzie odpowiadać za sprzedaż oraz komercjalizację produktów w Polsce oraz rynkach zagranicznych, podała spółka. Kadrę specjalistów wzmocnił Marek Wypych, który objął stanowisko dyrektora działu sprzedaży.

„Cieszymy się, że do naszego zespołu sprzedaży dołącza Pan Rafał Ligęziński, osoba z dużym doświadczeniem w telemedycynie oraz w rozwoju biznesu sprzedażowego. Nasza strategia zakłada poszerzenie grona odbiorców naszych produktów na rynku polskim oraz zagranicznym. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie dyrektora działu sprzedaży Marka Wypycha w dziedzinie obrazowania medycznego oraz doświadczenie Rafała pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój naszej spółki, co z kolei przełoży się na wynik”- powiedział prezes MedApp Mateusz Kierepka, cytowany w komunikacie.

Spółka podkreśla, że Rafał Ligęziński posiada bogate doświadczenie na rynku medycznym m.in. w obszarze telemedycznym, które zdobywał zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Kalifornijskim (UCLA). W ostatnim roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w spółce VG Medical Co Ltd., gdzie odpowiadał za sprzedaż na rynkach zagranicznych. W latach 2014-2016 jako Famed Żywiec Sp. z o.o. przyczynił się do wzrostu sprzedaży, wdrożył nowe produkty medyczne oraz poszerzył globalną sieć dystrybutorów. Będąc dyrektorem regionalnym na Europę Centralną oraz Azję w Fuji Film rozbudował sieć sprzedaży w regionach za które odpowiadał oraz wprowadził nowe marki i produkty na rynek.

Marek Wypych z to manager z ponad 16-letnim doświadczeniem na stanowiskach sprzedażowych na rynku medycznym i farmaceutycznym, które zdobywał w oddziałach największych koncernów zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. MSD, Tyco, Schering-Plough. Dodatkowo posiada doświadczenie przy dużych projektach medycznych w tym pierwszych w Polsce hybrydowych sal operacyjnych. Jest absolwentem AWF w Krakowie. Ponadto pracował na stanowisku dyrektora sprzedaży w firmie Siemens Przez ostatnie lata zajmował się projektami na styku sprzętu medycznego i oprogramowania. W MedApp Marek Wypych jest odpowiedzialny za rozwój produktów w zakresie obrazowania medycznego na rynku polskim oraz zagranicznym.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie – telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

(ISBnews)