PZU Zdrowie uruchomiło gabinety stomatologiczne w swoich placówkach

PZU Zdrowie otworzyło w swoich placówkach pierwsze gabinety stomatologiczne, podała spółka. Od sierpnia stomatologię oferuje centrum medyczne w Warszawie, a wkrótce dostępna będzie także dla pacjentów w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Jest to kolejna, po niedawnych przejęciach placówek, inwestycja w rozwój infrastruktury medycznej PZU Zdrowie.

W gabinetach stomatologicznych PZU Zdrowie będzie można kompleksowo zadbać o zdrowie jamy ustnej – od leczenia niewielkich ubytków po skomplikowane zabiegi chirurgiczne, podano.

„Zakres usług dostępny w gabinetach stomatologicznych PZU Zdrowie obejmuje m.in.:

stomatologię zachowawczą – leczenie próchnicy w każdym stadium zaawansowania, leczenie mikropęknięć i odkruszeń szkliwa, estetyczne rekonstrukcje korony zęba z poprawą jego kształtu i koloru;

endodoncję – bezbolesne i bezpieczne techniki znieczuleń, leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu, endometryczne wymiarowanie kanałów;

profilaktykę – skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja;

chirurgię stomatologiczną – usuwanie zębów mlecznych, stałych, zatrzymanych, drobne zabiegi pozwalające uniknąć usunięcia zęba, odsłanianie zatrzymanych zębów” – czytamy w komunikacie.

Dodatkowo na miejscu wykonywana będzie niezbędna dla dalszego procesu leczenia diagnostyka radiologiczna, pozwalająca na wykonanie zdjęć zewnątrzustnych (pantomogram, cefalometria) i wewnątrzustnych (okołowierzchołkowe, skrzydłowo-zgryzowe). Planowane jest systematyczne poszerzanie oferty stomatologicznej PZU Zdrowie o ortodoncję, implantologię i protetykę czy periodontologię. Z usług stomatologicznych mogą skorzystać zarówno pacjenci posiadający opiekę medyczną PZU, jak i pacjenci indywidualni, wskazano także.

„Uruchomienie obszaru stomatologii to kolejny krok w stronę tworzenia kompleksowej obsługi w PZU Zdrowie. Chcemy udostępniać naszym pacjentom nie tylko szeroką sieć placówek, ale także szeroki zakres usług, stąd otwarcie gabinetów stomatologicznych. Nasze placówki mają wielospecjalistyczny profil, co pozwala całościowo zadbać o swoje zdrowie w jednym miejscu. Zainwestowaliśmy w najwyższej jakości sprzęt stomatologiczny, aby skutecznie leczyć minimalizując dyskomfort pacjentów odczuwany zazwyczaj przy tego rodzaju zabiegach” – powiedziała prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska, cytowana w komunikacie.

Części stomatologiczne placówek PZU Zdrowie wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który służy precyzyjnej diagnostyce i maksymalnemu komfortowy pacjenta. Do dyspozycji personel ma m.in. mikroskop stomatologiczny, radiowizjografię (RVG), znieczulenie komputerowe, kamerę wewnatrzustną i system endometryczny.

PZU Zdrowie jest operatorem medycznym posiadającym własną sieć, do której należy blisko 100 placówek medycznych. Ponadto współpracuje z ponad 2100 placówkami partnerskimi w ponad 570 miastach w Polsce oraz kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju.

(ISBnews)