Ruszyła budowa szpitala w Legionowie

„Dziś rozpoczynamy budowę szpitala w Legionowie. To historyczne wydarzenie. Szpital jest wojskowy, ale oczywiście jest otwarty dla wszystkich, dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego. Jest otwarty dla wszystkich potrzebujących pomocy” – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej na placu budowy nowego szpitala wojskowego w Legionowie.

Szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego.

W październiku 2018 r. szef MON ogłosił powstanie nowoczesnego szpitala w Legionowie na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ.

W nowym szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczno-położniczy. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych. Według założeń placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób. W budynku szpitalnym będzie 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny.