Segment usługowy Selvity zadebiutuje na GPW w czwartek 16 X

Ryvu Therapeutics – segment usługowy Selvity wyodrębniony w procesie podziału spółki – zadebiutuje na GPW w czwartek, 16 października br., podały spółki we wspólnym komunikacie.

Selvita informowała wcześniej, że zamierza podzielić się na dwie niezależne spółki o globalnym zasięgu. Pierwsza firma skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Obie spółki będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

1 października Selvita informowała, że oczekuje się, iż 16 października obie spółki będą notowane na głównym rynku warszawskiej giełdy.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)