Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–20 listopada w Grudziądzu odbędzie się konferencja „Co dalej ze służbą zdrowia”, organizowana przez Miasto Grudziądz i Związek Powiatów Polskich. Podczas imprezy poruszone zostaną tematy płynności finansowej i zarządzania w kryzysie. Jak powiedział prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, miasto świadomie zapoczątkowuje debatę na temat uzdrowienia sytuacji zadłużonych szpitali jako zarządzające najbardziej zadłużónym szpitalem w Polsce.

Parkiet
–Naukowcy zatrudnieni na saudyjskim Uniwersytecie Naukowo-Technologicznym Króla Abdullaha opracowali magnetyczną skórę. Jest ona wykonana z elastycznej siatki polimerowej, w której umieszczone zostały namagnetyzowane nanocząsteczki.

Puls Biznesu
–Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji opublikowało projekt rozporządzenia dot. dopuszczalnego limitu promieniowania elektromagnetycznego. Projekt będzie konsultowany do końca listopada. Podkreślono w nim, że nie ma naukowych podstaw do występowania ostrych, przewlekłych lub skumulowanych niekorzystnych zagrożeń dla zdrowia wynikających z ekspozycji w polu elektromagnetycznym o częstotliwościach radiowych na poziomach poniżej dopuszczalnych poziomów określonych w rozporządzeniu.