Czy plastry z nikotyną staną się lekiem dla osób z utratą pamięci?

W Stanach Zjednoczonych trwa największe i najdłuższe w swoim rodzaju badanie kliniczne, które obejmuje 300 osób w 23 stanach w celu przetestowania teorii
czy plastry nikotynowe mogą również pomóc osobom cierpiącym na utratę pamięci. Badanie jest częścią badania klinicznego w Georgetown University Medical Center w D.C.

łagodne zaburzenia poznawcze to stan, który dotyka prawie 1 na 7 dorosłych w wieku powyżej 65 lat i może być prekursorem demencji i choroby Alzheimera.

aby sprawdzić, czy plaster nikotyny opracowany, aby pomóc palaczom w rzuceniu nałogu, może pomagają także wyostrzyć pamięć i uwagę.

Dr R. Scott Turner, dyrektor programu zaburzeń pamięci w Georgetown, ciągle rekrutuje ochotników do badań. Wyniki badania pilotażowego przeprowadzonego w 2012 r. okazały się na tyle obiecujące, dlatego badania są rozszerzane w celu śledzenia większej liczby osób w dłuższym okresie czasu przy wyższych dawkach nikotyny.

Turner ma nadzieję, że badania kiedyś staną się częścią strategii walki z chorobą Alzheimera, która dotyka ponad 5 milionów Amerykanów.

Źródło: www.nbcnewyork.com