MedApp rozważa przejście z NewConnect na rynek główny GPW (wideo)

Na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej przedstawimy harmonogram przeniesienia akcji z NewConnect na rynek główny GPW. Termin zależy od złożenia prospektu i zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Wydaje się, że w IV kwartale br. – w listopadzie – mogłoby dojść do takiego przeniesienia, poinformował ISBnews.TV Krzysztof Mędrala, prezes MedApp.

„Spółka rozpoczęła prace potwierdzające możliwość przeniesienia akcji na rynek podstawowy GPW. Myślę, że na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej przedstawimy możliwy harmonogram” – wyjaśnia prezes.

MedApp rozpoczął ofertę publiczną 4 mln akcji serii G po cenie emisyjnej 0,67 zł, planuje pozyskać do 2,68 mln zł, podała spółka. Środki pozyskane z emisji pozwolą zwiększyć nakłady inwestycyjne na dalszy rozwój produktów (CarnaLife Holo i CarnaLife System), a także rozszerzyć działania marketingowe związane z ich komercjalizacją. Nowe środki pozwolą również rozpocząć proces certyfikacji FDA w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy mogą zapisywać się na akcje od 10 do 28 lutego. Minimalny zapis to 3 tys. akcji.

Całość rozmowy:

Na pytanie, czy rozważa kolejne emisje, prezes MedApp stwierdził: „oczywiście dodatkowa emisja akcji wiąże się z rozwojem spółki i jeśli będziemy widzieć takie zapotrzebowanie i możliwości również to rozważamy”.

Prezes podkreślił, że spółka już rozpoczęła sprzedaż swoich rozwiązań w do centrów badawczych w Stanach Zjednoczonych.

„Jesteśmy jednym z niewielu podmiotów posiadających certyfikację NATO umożliwiającą współpracę i oferowanie naszych rozwiązań softwarowych w tym zakresie. Po targach Dubaju i Dusseldorfie prowadzimy rozmowy z kolejnymi dystrybutorami i myślę, że stopniowo będziemy informować rynek o podpisanych umowach, czy nawiązanej współpracy z partnerami na rynkach zagranicznych” – dodał.

MedApp S.A to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.