Patent europejski NanoVelos został wpisany do European Patent Bulletin

NanoVelos, społka wchodzaca w skład NanoGroup, otrzymała patent na wynalazek „Process for the preparation of polysaccharide nanoparticles”, podało NanoGroup. Szczegóły patentu dostępne są publicznie w European Patent Bulletin.

Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego systemu transportu leków, który – zaaplikowany do istniejących leków onkologicznych – będzie mógł usprawnić ich działanie. Projekt posiada wsparcie finansowe z funduszy NCBiR i UE na łączną kwotę 14 mln zł, podano.

Wcześniej spółka otrzymała patenty na swoje technologie m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Chinach, Izraelu i Rosji.

„Stale dążymy do uzyskania ochrony wszystkich naszych projektów na jak największą skalę. W ten sposób budujemy wartość spółki. Aktywność na rynku innowacji i farmacji niewątpliwie wymaga takich działań” – powiedział prezes NanoVelos Tomasz Ciach, cytowany w komunikacie.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju.

(ISBnews)