Rusza nowa strona dla diabetyków

Strona www.poznajcukrzyce.pl to serwis wiedzy i praktycznych informacji dla osób chorych na cukrzycę i ich rodzin. Wszystkie materiały zostały zweryfikowane medycznie i są zgodne z najnowszymi zaleceniami. Treści podzielono według typów choroby – cukrzycy typu 1, typu 2 oraz cukrzycy ciążowej.

Poszczególne podstrony zawierają praktyczne porady, zalecenia żywieniowe, gotowe przepisy, historie z życia wzięte, informacje dotyczące wysiłku fizycznego oraz samokontroli glikemii. Całość jest bogato ilustrowana, dostępne są również filmy, dzięki którym pacjent dowie się jak prawidłowo oznaczać glikemię lub pozna historie innych osób zmagających się z chorobą.

Pacjenci znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania – m.in. kiedy mierzyć cukier, dlaczego liczymy wymienniki węglowodanowe, co jest ważne podczas wysiłku fizycznego, jak przygotować się do wizyty u diabetologa, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy.

Z serwisu można korzystać na telefonach komórkowych i tabletach; będzie on na bieżąco aktualizowany.
Serwis przygotowała firma Ascensia Diabetes Care we współpracy z ekspertami z poszczególnych dziedzin, takich jak diabetologia, psychologia, żywienie.