Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla ratowników medycznych

Inter Polska uruchomiła bezpłatne wideo konsultacje z psychologiem dla ratowników medycznych. „W czasach, gdy większość ludzi dystansuje się od innych, ekipy karetek pogotowia ratunkowego robią to, co zawsze: udają się do domów chorych, nieznajomych, aby zaoferować pomoc. W warunkach epidemii, praca ratowników medycznych wiąże się z dużo większym niż zwykle poziomem stresu i niepewności” – podkreśla Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Od dzisiaj, 23 kwietnia br., każdy ratownik medyczny będzie mógł skorzystać z bezpłatnej wideo konsultacji z psychologiem dzwoniąc na numer infolinii 801 803 000.

„Zaostrzone środki bezpieczeństwa, obawa przed zarażeniem siebie i innych, często rozłąka z rodzinami spowodowana ryzykiem przeniesieniem wirusa, zestresowani i zagubieni pacjenci – to wszystko jest dla ratowników medycznych źródłem ogromnego stresu. Profesjonalna rozmowa z psychologiem może pomóc im odpowiednio ocenić swoje samopoczucie emocjonalne oraz poradzić sobie ze stresem. W tej nadzwyczajnej sytuacji jako ubezpieczyciel zawodów medycznych chcemy wesprzeć ratowników medycznych poprzez zaoferowanie możliwości bezpłatnych wideo konsultacji z psychologiem” – wyjaśnia cytowany w komunikacie Janusz Szulik, Prezes Zarządu TU Inter Polska.

Zapisy na wideo konsultacje w dni powszednie w godz. 8.00-17.00 pod numerem infolinii 801 803 000. Usługa dostępna jest w terminie do 4 czerwca 2020 r.