Warsaw Genomics uruchamia e-poradnię

Warsaw Genomics uruchamia e-poradnię, w ramach której pacjenci będą mogli skorzystać z porad z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, w tym m.in. związanych z zakażeniem koronawirusem. Poradnia oferuje także szereg konsultacji specjalistycznych, w tym: porady genetyczne, endokrynologiczne, onkologiczne (terapie celowane), pediatryczne czy laktacyjne, skierowane do kobiet karmiących piersią. W trakcie trwania pandemii porady będą udzielane tylko w formie video konsultacji.

„Zagrożenie epidemią COVID-19 sprawiło, że w ciągu ostatnich kilku tygodni skupiliśmy się na zapewnieniu jak największej dostępności do testów molekularnych. Obecnie realizujemy do 3 500 testów na koronawirusa w ciągu jednej doby. Uruchomienie e-poradni jest kolejnym krokiem, mającym na celu zapewnienie pacjentom wsparcia poprzez bezpieczny dostęp do specjalistycznej opieki medycznej” – wyjaśnia cytowana w komunikacie dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics.

W ramach działalności e-poradni możliwe będzie udzielanie pacjentom standardowych porad dotyczących nagłych zachorowań i chorób przewlekłych oraz profilaktyki chorób osób dorosłych.

W przypadku podejrzenia zakażaniem SARS-CoV-2 i potrzebą wykonania testu w tym kierunku, lekarz, zgodnie z wytycznymi i procedurą postępowania ogłoszoną przez Głównego Inspektora Sanitarnego, skieruje pacjenta do SANEPID-u.

W ramach działalności e-poradni pacjenci zyskują dostęp do szerokiej oferty konsultacji specjalistycznych, m.in.: genetycznych, endokrynologicznych, onkologicznych, pediatrycznych i dla kobiet karmiących piersią. Dotychczas poradnia działała w trybie stacjonarnym przede wszystkim wspierając program Badamy Geny, gdzie konsultacje specjalistyczne odgrywają kluczową rolę.

„Możliwość konsultacji zarówno przed wykonaniem jak i po wykonaniu badania genetycznego jest bardzo ważna zarówno z perspektywy lekarza, jak i pacjenta. Nasze doświadczenie w realizacji programu Badamy Geny potwierdza, że wynik często wymaga omówienia z pacjentem pod kątem aktualnego i przyszłego postępowania. Zależy nam, aby pacjenci mieli taką możliwość również teraz, mimo panującej pandemii” – dodaje prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Oprócz konsultacji genetycznych, endokrynologicznych czy onkologicznych, dotyczących terapii celowanych w onkologii, dostępne są porady laktacyjne. W okresie epidemii i samoizolacji młode mamy mają utrudniony dostęp do porady laktacyjnej w przypadku napotkania problemów z karmieniem piersią. Pojawiają się też dodatkowe pytania i wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa niemowląt. E-porady laktacyjne z lekarzem pediatrą – międzynarodowym doradcą laktacyjnym są odpowiedzią na potrzeby młodych rodziców.

Jak się zapisać? Z konsultacji z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej mogą skorzystać zarówno aktualni pacjenci Warsaw Genomics, jak również osoby, które dotychczas nie korzystały z usług poradni. Realizacja konsultacji będzie możliwa po wcześniejszej rejestracji poprzez stronę internetową https://warsawgenomics.pl/poradnia.