Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Od dziś rusza stopniowa likwidacja placówek jednoimiennych dla chorych na Covid-19. Obecnie planowane jest ograniczenie liczby łóżek dla pacjentów z Covid-19 do 50%, przy uwzględnieniu sytuacji epidemiologicznej w danym regionie, podał resort zdrowia. Zdaniem ekspertów dopiero w ciągu najbliższych 2-3 tygodni okaże się, czy epidemia w Polsce została faktycznie opanowana.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z najnowszych analiza wynika, że znacznie większy odsetek leków zawierających metforminę może być zanieczyszczony, a poziom zanieczyszczenia jest wyższy, niż pierwotnie zakładano. W USA i Korei szukane są rozwiązania pozwalające pozbyć się z aptek partii leków zanieczyszczonych w zbyt znacznym stopniu. Europejska Agencja Leków do tej pory nie ustosunkowała się do najnowszych analiz zza oceanu.
–Nowelizacja ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty została skierowana do Senatu. Ten chce usunąć przepisy dot. klauzuli sumienia, w nowelizacji usunięto bowiem zapis mówiący, że lekarz odmawiający wykonania świadczenia i korzystający z klauzuli sumienia ma obowiązek wskazania placówki, w której wykonać można dane świadczenie.