Zentiva nabyła zakład produkcyjny Ankleshwar w Indiach

Grupa Zentiva zakończyła proces przejmowania zakładu produkcyjnego Sanofi w indyjskim Ankleshwar. Wraz ze sfinalizowaniem transakcji wzrasta liczba zakładów produkcyjnych należących do grupy.

„Nasza sieć zakładów produkcyjnych prężnie się rozwija, a dodatkowe moce pozwolą nam dotrzymać kroku rosnącemu popytowi na leki oraz dadzą nam większą bezpośrednią kontrolę nad naszym łańcuchem dostaw, co z kolei pomoże zapewniać nieprzerwaną podaż i dynamicznie reagować na potrzeby pacjentów” – podkreśla cytowany w komunikacie Nick Haggar, CEO Zentivy.

Nabycie zakładu w Ankleshwar to kolejny ważny etap w szybkim rozwoju Zentivy, po wcześniejszej akwizycji Creo Pharma w Wielkiej Brytanii, Solacium w Rumunii oraz niedawnym zakończeniu przejęcia Alvogen w Europie Środkowej i Wschodniej w kwietniu 2020 roku. Ostatniej akwizycji w Indiach towarzyszą inwestycje Zentivy o wartości kilku milionów euro we flagowe zakłady w Pradze i Bukareszcie.

Pracę zakładu będzie wspierać nowo powstałe biuro Zentivy w Bombaju.

Zakład w Ankleshwar powstał w 1987 roku jako ośrodek rozwoju chemii i biotechnologii. Produkowane są tu aktywne składniki farmaceutyczne (API) i preparaty farmaceutyczne. Fabryka produkuje ponad 6 mld tabletek rocznie.

Zentiva to producent leków generycznych, zatrudnia ponad 4,7 tys. pracowników i ma sieć zakładów produkcyjnych, w tym flagowe fabryki w Pradze, Bukareszcie i Ankleshwar.