PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
środa, 24 czerwca, 2026
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Strona główna Aktualności MZ podpisało porozumienie ws. Narodowej Strategii Onkologicznej

MZ podpisało porozumienie ws. Narodowej Strategii Onkologicznej

Monitorowanie programu Narodowej Strategii Onkologicznej (NSO) oraz prowadzenie analiz, badań i ekspertyz w zakresie onkologii stało się przedmiotem porozumienia o współpracy, które Ministerstwo Zdrowia zawarło z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytutem Badawczym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

„Jak podkreślą przedstawiciele instytucji, które podpisały porozumienie, celem współpracy jest osiągnięcie poprawy efektywności systemu zdrowia, jakości udzielania świadczeń i uzyskiwanych efektów zdrowotnych, w szczególności w obszarze onkologii” – podaje MZ w komunikacie.

Narodowa Strategia Onkologiczna (NSO) to program wieloletni na lata 2020-2030 wprowadzający kompleksowe zmiany w polskiej onkologii.

Choroby nowotworowe stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zgonów Polaków. Liczba pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem złośliwym stale wzrasta, czego przyczyną jest zarówno proces starzenia się społeczeństwa, jak i wzrost narażenia na czynniki związane ze stylem życia.