Dworczyk: mam nadzieję, że szpital na Narodowym nie będzie potrzebny

„Pierwszy raz robimy coś takiego w Polsce. Szpital tymczasowy jaki powstanie na stadionie Narodowym jest pierwszą tego typu placówką” – mówił podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Jak tłumaczył będzie on przeznaczony dla „pacjentów wymagających tlenoterapii, ale nie respiratora”, czyli tych w lżejszym stanie.

„Padały pytania kiedy ten szpital ruszy – to nie jest szpital na teraz. My myślimy o sytuacjach różnych i w tym celu ten szpital powstaje. Gotowość do funkcjonowania będzie jak najszybciej, natomiast mamy nadzieję, że te miejsca nie będą wykorzystywane” – podkreślał Dworczyk.

Odpowiadając na pytania skąd personel wyjaśniał, że będzie to filia szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie i stamtąd będą pochodzić kadry, które będą wspomagane wojskami obrony terytorialnej, wojskiem i strażą pożarną. Jednak dopytywany przez dziennikarzy zastrzegł, że „dopiero kompletujemy kadry”.

Jak dodawał Mariusz Kamiński, minister MSWiA, najprawdopodobniej w Warszawie powstanie drugi szpital tymczasowy. „Za to odpowiada człowiek niezwykle kompetentny, były minister zdrowia, a obecnie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł” – mówił Kamiński.

„To będzie odciążenie dla innych warszawskich szpitali” – dodawał z kolei zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala MSWiA dr n. med. Artur Zaczyński.